Koidu Tani – Jürisoo, TEP

Certified Practitioner of Psychodrama 2008; TEP- väljaõpe 2008-2012

Oma esimesse draamagruppi läksin aastal 1998. Rootsi Moreno Instituuti, juhendajaks Ruuda Palmquist. Mitte sellepärast, et oleksin suurt midagi teadnud või lootnud psühhodraamast, vaid sellepärast, et teadsin, et koolitajana tuleb tegelda ka enda isiksuse kui peamise tööriista korrashoidmisega. Sellest algas pikem teekond.

Psühhodraama on tänaseks minu jaoks nii kunst, teraapia kui isiksuslik ja tööalane areng. Aeg ja koht, kus mängida, töötada, naerda, nutta, olla üksi ja koos teistega. Õppida ennast väljendama, tegema ja nägema asju uutmoodi – psühhodraama meetod võimaldab väga mitmekülgselt arendada oma töö- ja eraelu rolle ja suhteid. Aja jooksul on paljudest psühhodramaatikutest saanud minu sõbrad ja paljudest sõpradest psühhodramaatikud.

Juhin alates 2008.aastast International Psychodrama Cooperation´is (end. Rootsi Moreno Instituut) psühhodraama juhendajate väljaõppegruppi. See on andnud võimaluse olla kaasteeliseks paljudele andekatele, arukatele ja loovatele inimestele liikumaks oma eheda olemise poole. Kasutan draama meetodit oma igapäevatöös – koolitustel, meeskondade supervisioonidel, grupi- ja individuaalnõustamisel – ja nagu lootis J.L. Moreno – ka igapäevaelus. Arvan koos temaga, et maailm saab paremaks, kui iga inimene tahab ja suudab vahetada rolle sõbra ja vaenlase, lähedase ja kaugega e. vahel vaadata elu läbi teise inimese silmade .

pd@self.ee