Tartu Psühhodraama Instituudi
PSÜHHODRAAMAPÄEV
6. november 2020
Tartu
Tartu Psühhodraama Instituut kutsub kõiki oma endisi, praegusi ja tulevasi õpilasi ja õpetajaid psühhodraamapäevale, mis toimub reedel, 6. novembril 2020, Tartus Aparaaditehases Armastuse saalis. Päeva jooksul on võimalik osaleda kuni kahes psühhodraama töötoas. Õhtul toimub sotsialiseerumine!

Päevakava:
Kogunemine ja kohtumised

11:00 – 11:30          Soojendus
11:30 – 14:45          I töötuba
14:45 – 15:15          Energiapaus
15:15 – 18:30          II töötuba
18:30 – 21:00         Sotsialiseerumine

Päeva juhivad Endel Hango ja Ene Velström.
Lisainfo: pdi@psyhhodraama.ee
Registreerumine: https://forms.gle/778Mwo5o9HWu4r1c7
Hind: 65 EUR

Töötubade teemad:
1. Psühhodraama töötuba loovalt elamisest – (Piret Visnapuu-Bernadt)
Briti psühhoanalüütik Donald Winnicott on kirjutanud: Kui elame loovalt, siis kõik, mida teeme, tugevdab tunnet, et oleme elus ja oleme mina ise. Töötoas uurime ja jagame oma loova elu kogemusi. Töötuba on ootuspärane psühhodraama – soojendus, protagonistikeskne lavastus ning jagamine.

Piret: alates 1998. aastast teen koos Andres Sillaga psühhodraama meetodil teraapiagruppi. Psühhodraama ongi minu jaoks teraapiameetod, kuid grupijuhtimise oskusi kasutan ka koolitustes. Minu teine väljaõpe on psühhoanalüütiline laste- ja noorte psühhoteraapia. Psühhoanalüütilise teraapia suundi on mitmeid – mulle on omane see osa, mida nimetatakse Briti koolkonnaks (objektsuhete teooria, kiindumussuhete teooria). Psühhoanalüütiline arusaam inimese hingeelust on psühhodraama filosoofiaga hästi kokku sobinud ning selles kooskõlas kulgeb ka töötuba.

2. Positiivse psühhodraama töötuba (Karin Hango)
Aristoteles on öelnud: „Õnn on elu mõte, inimeeksistentsi eesmärk. Õnne valime ikka tema enese pärast, mitte vahendina millegi saavutamiseks“.

Viimastel aastakümnetel on varasemalt pigem probleemidele keskendunud psühholoogid üha rohkem uurinud seda, kuidas inimesed võiksid õnnelikuks saada ja oma täielikku potentsiaali saavutada. Enda jaoks olen positiivset psühholoogiat avastanud jupikaupa viimase kolme aasta jooksul. Pakun ambitsioonika pealkirjaga sünnipäevatöötoas võimaluse uurida oma tugevusi ja kohata oma parimat mina.

Karin: olen psühholoog, psühhodramaatik ja analüütilise väljaõppega muudatuste konsultant. Psühhodraama filosoofiat ja sellega seotud meetodeid olen ligi 30 aastat kasutanud peamiselt töiste meeskondade toetamisel ja arendamisel. Kombineerin meeleldi psühhodraamat uute tõenduspõhiste lähenemistega.

Osalejate arv töötubades on piiratud.