PSÜHHODRAAMA AVATUD LAVA TÖÖTOAD

Tartu Psühhodraama Instituut
on koostöös Põhjamaade kolleegidega Avatud Lava nimelisi töötubasid pakkunud iga aasta oktoobris juba alates 2013. aastast. Tasuta töötoad on mõeldud kõigile huvilistele, et teha esmatutvust tegevuslike enesearenduse meetoditega või uuendada vana armastust psühhodraama vastu.

Psühhodraama on grupilise psühhoteraapia varaseim vorm, mida kasutatakse kogu maailmas väga laialt professionaalses keskkonnas vaimse tervise teemadega tegelemiseks. Samavõrd kasulik ja rakendatav on see aga ka igapäevases elus. Üks psühhodraama kandvaid ideid on, et vaimsel tervenemisel, uute toimetulekuviiside ning õnnelikuma elamise õppimisel saab üks inimene teisele abiks olla. Tervendavalt mõjuvad kohtumised ning ühine mänguline tegutsemine.  

Töötubades pakutakse ülevaadet põhiteemadest ja meetoditest koos praktilise kogemusega, millest iga osaleja saab midagi oma ellu kaasa võtta. Töötoad on alati osalejatele tasuta ning toimuvad mitmetes kohtades samaaegselt.
                                                                                                                                                         Avatud Lava osavõtjad tegutsemas (Tartu, 2021)  


Tartu Psühhodraama Instituut korraldab aastast 2013 
koostöös Põhja- ja Baltimaade kolleegidega ühendusest Nordic-Baltic Board
7 riigis samaaegselt iga-aastase Avatud Lava.

Avatud Lava 2023 töötoad teemal PEEGEL
toimuvad 11.10.23 – 14.12.23 erinevates Eestimaa kohtades,
peamiselt 12. oktoobril 2023 kell 18.00-21.00

Tasuta töötoad on mõeldud kõigile huvilistele, et teha esmatutvust tegevuslike enesearenduse meetoditega või uuendada vana armastust psühhodraama vastu, sel aastal läbi peegli prisma.

Peeglist
Vastsündinu vaatab oma ema silmadesse ja vastu peegeldub maailm. Laps vaatab gruppi, kuhu ta kuulub, ja õpib ennast maailmas tundma. Teismeline mõistab, kuidas nad oma parima sõbraga üksteist peegeldavad ja see tekitab hea tunde. Täiskasvanu on teadlik ja vastutab, et on teistele peegliks ning oskab ennast kõrvalt vaadata nagu peeglist.
Peegel kui psühhodraama tehnika aitab näha, aktsepteerida, tolereerida, õppida ja soovi korral teha muutusi. Peegel on vana ja võimas sümbol müütides ja muinasjuttudes.